Drewno konstrukcyjne


Na życzenie klienta produkujemy tarcicę konstrukcyjną posiadającą CERTYFIKAT CE ZGODNOŚCI ZAKŁADOWEJ KONTROLI PRODUKCJI WE Nr 2310 – CPR – Z931 (C20, C24,C30). Certyfikat gwarantuje klasę wytrzymałości drewna konstrukcyjnego o przekroju prostokątnym sortowanego wytrzymałościowo metodami wizualnymi. Drewno konstrukcyjne sosnowe lub świerkowe o przekroju prostokątnym, sortowane wytrzymałościowo, przeznaczone na nośne konstrukcje drewniane budynków i obiektów mostowych. Drewno sortujemy na mokro lub sucho w zależności od ustaleń z klientem. Każdy element możemy na życzenie klienta poddać procesowi strugania.

Posiadamy własną suszarnię próżniową, która dzięki wytworzeniu podciśnienia w procesie suszenia skraca czas suszenia tarcicy.

Łaty i kontrłaty


Łaty to listwy drewniane o przekroju 40x60mm używane w konstrukcjach drewnianych do ułożenia pokrycia dachowego. Przy deskowaniu pełnym stosuje się niekiedy kontrłaty o przekroju 25x50mm, ustawiane prostopadle do łat.

Deski szalunkowe


Podstawowy materiał budowlany. Tarcica iglasta obrzynana używana do szalunków, nadbijania dachów (impregnowana) oraz innych prac budowlanych dostępna w różnych szerokościach i długościach.

Zastosowanie:

  • zabezpieczaniu wykopów, fundamentów

  • budowie ogrodzeń

  • szalowaniu czy w sztauowaniu kontenerów


Nadają się również do konstrukcji ław do ogrodów czy barów na świeżym powietrzu.

Standardowe wymiary desek: grubość: 2,5cm; szerokość: 10, 13, 15cm; długość: od 3,5m wzwyż.

W ofercie posiadamy tarcicę obrzynana mokrą oraz suszoną

Podbitka


Podbitka to estetyczny sposób zabezpieczenia okapu dachu od spodu .Podbitkę można montować na dwa sposoby: mocując jej elementy bezpośrednio do krokwi lub prostopadle do ściany domu.Oferujemy podbitkę świerkową o gr.19mm szer.146mm dłg 4m i 5m w wersji Softline oraz Faza

Drewno konstrukcyjne skandynawskie


Drewno konstrukcyjne C24 to doskonały materiał budowlany o uniwersalnym zastosowaniu. Dzięki obróbce termicznej oraz czterostronnemu struganiu Tarcica konstrukcyjna C24 jest trwała i ma bardzo estetyczny wygląd.

Drewno konstrukcyjne C24 dzięki swym właściwościom może być wykorzystywane do produkcji, m.in. domów szkieletowych, wiązarów dachowych, domków letniskowych, domów modułowych oraz wielu innych konstrukcji w których głównym budulcem jest drewno.

Jako producent drewna konstrukcyjnego przykładamy szczególną wagę do surowca wykorzystywanego w procesie naszej produkcji. Do produkcji tarcicy wykorzystujemy surowiec pochodzący z mazurskich lasów, charakteryzujący się wysoką jakością.

Standardowe wymiary (mm) 45x95, 45x120, 45x145, 45x170, 45x195, 45x220